آیا شما در لیست زنانی هستید که صورت خود را با تیغ می تراشند؟ تمام اطلاعات مربوط به اصلاح تیغ صورت برای خانمها را در اینجا پیدا کنید.
در ادامه ، ما با مهمترین اطلاعات در مورد تراشیدن صورت با تیغ برای زنان آشنا خواهیم شد:
آیا اصلاح صورت با تیغ برای خانم ها بی خطر است؟

ممکن است انتخاب اصلاح صورت با تیغ برای خانم ها و به طور خاص برای افرادی که پوست حساس دارند یا پر از لکه های قرمز و تحریک پذیر است مناسب باشد، اما این هرگز به این معنی نیست که این انتخاب برای همه خانم ها ایمن نیست ، بنابراین زنانی که پوست شفاف دارند و بدون زخم و لکه می تواند صورت را با تیغ اصلاح کند.

اما اگر بیماری هایی مانند اگزما ، پسوریازیس یا آکنه دارید ، اصلاح باعث تحریک ، ناراحتی یا آسیب به زخم های صورت می شود.

جوانب مثبت اصلاح صورت با تیغمزایای اصلاح صورت با تیغ برای خانم ها به شرح زیر است:

۱. بهداشت صورت

تیغ مو ، ناخالصی ها ، چربی های اضافی و سلولهای مرده پوست را از صورت پاک می کند ، که باعث می شود ظاهر پوست سبک شود ، این باعث می شود که آرایش نرم و ماندگار شود.

۲. اعتماد به نفس

برخی از خانم ها از ظاهر شدن سریع موهای صورت شرم دارند.

معایب اصلاح صورت با تیغ مخصوص خانمهامعایب اصلاح صورت با تیغ برای زنان موارد زیر است:

آسیب به پوست: تراشیدن با تیغ ممکن است خطراتی ایجاد کند از جمله: حساسیت به ماده ای که در هنگام اصلاح استفاده می شود ، بریدگی ، خونریزی و سوزش پوست.
زخم: به دلیل تراشیدن موهای ولوس ، تیغه قادر به از بین بردن موهای ریز نخواهد بود و هنگام تلاش برای از بین بردن موهای داخلی ، ممکن است باعث ایجاد زخم شود.
خشکی و خارش: اگر صورت شما خشک است ، اصلاح با تیغ ممکن است باعث خشکی ، تحریک و ناراحتی آن شود و همچنین می تواند باعث لایه برداری و خارش شود.


facial hair shaving women


نکات اصلاح تیغ صورت برای خانم هاتراشیدن صورت با تیغ می تواند برای زنان و مردان چالش برانگیز باشد و در اینجا بهترین نکات متخصصان پوست برای کمک به شما در ایجاد اصلاح پاک و ایمن با تیغ آورده شده است:

صورت و موهای خود را قبل از شروع اصلاح با آب مرطوب کنید تا بهتر شود ، بهتر است دوش بگیرید و سپس با تیغ اصلاح کنید ، زیرا پوست شما گرم و مرطوب است و فاقد روغن اضافی و سلول های مرده پوست است که می تواند تیغ را مسدود کند. .
کرم یا ژل اصلاح مناسب بزنید اگر پوست شما خیلی خشک یا حساس است به دنبال کرم اصلاح برای پوست حساس باشید ، معمولاً این توضیحات در پشت بسته بندی قرار دارد.
صورت خود را در جهتی که مو رشد می کند اصلاح کنید. این یک مرحله مهم در جلوگیری از برجستگی و بریدگی است.
پس از هر بار عبور از صورت ، تیغ را بشویید و مطمئن شوید که بعد از هر اصلاح، تیغ را عوض یا دور بیاندازید تا تحریک پوست کاهش یابد.
تیغ را در محلی خشک نگه دارید تا از رشد باکتری روی آن جلوگیری کند.

برخی به هنگام موزدایی از مناطق حساس دچار مشکل می شوند و دلیل این امر این است که روش صحیحی را دنبال نمی کنند ، در این مقاله روش صحیح برداشتن موهای مناطق حساس را بیاموزید.
روش های زیادی وجود دارد که می توان به منظور از بین بردن مو در مناطق حساس دنبال کرد ، بنابراین روش های حذف موهای مختلف مناطق حساس چیست؟

روش های مختلف حذف مو برای مناطق حساس۱. کرم های موبر

این روش کاملاً بدون درد است و بنابراین توسط بسیاری از خانم ها ترجیح داده می شود.

شایان ذکر است که برخی از انواع کرم های موزدایی ممکن است برای استفاده در مناطق حساس بی خطر باشند ، بنابراین خواندن هشدارها قبل از استفاده از آن مهم است.

همچنین مهم است که هنگام استفاده از کرم های موزدایی برای مناطق حساس ، به دقت دستورالعمل ها را دنبال کنید ، علاوه بر این در صورت مشاهده علائم آلرژی ، که شامل موارد زیر است ، استفاده از آن را متوقف کنید.

قرمزی در ناحیه حساس.
ورم.
ظهور بثورات.


private part hair removal


۲. پیرایش با قیچی

این روش را می توان ایمن دانست زیرا در تماس مستقیم با پوست نیست و این امر خطر هرگونه مشکل پوستی را در این ناحیه کاهش می دهد.

انتخاب قیچی تیز و اطمینان از تمیز و استریل بودن آنها قبل و بعد از استفاده برای از بین بردن مو در مناطق حساس بسیار مهم است.

۳. استفاده از تیغ

این یکی از ساده ترین روش هایی است که برای از بین بردن مو در مناطق حساس استفاده می شود ، اما آیا این روش صحیح برای از بین بردن مو در مناطق حساس است؟

اغلب اوقات این روش ممکن است ناامن باشد ، زیرا هنگام استفاده از آن خطر آسیب دیدگی افزایش می یابد ، که ممکن است باعث ورود باکتری به بدن شود.

در صورت تمایل به استفاده از این روش برای از بین بردن موهای زائد در مناطق حساس ، در اینجا نکات زیر برای کاهش خطر زخم وجود دارد:

تیغ را به خوبی تمیز کنید.
منطقه را خیس کنید تا موهای زائد را نرم کند.
برای نرم کردن پوست و کاهش احتمال تحریک ، از کرم ، مرطوب کننده یا ژل استفاده کنید.
به آرامی در جهت رشد مو اصلاح کنید.
بعد از هر بار عبور تیغ را بشویید تا از شر موهای گیر کرده خلاص شوید.

۴. برداشتن مو با موم

اگرچه این روش دردناک است ، اما به عنوان بهترین روش برای از بین بردن مو از مناطق حساس طبقه بندی می شود.

برای استفاده از این روش ، باید مراحل زیر را انجام دهید:

یک لایه نازک از موم مایع گرم به منطقه بمالید.
قبل از سفت شدن موم ، پارچه را بگذارید.
بگذارید چند ثانیه بماند تا جامد شود.
نوار پارچه را به سرعت بکشید.

این روش مناسب است زیرا موهای مناطق حساس را از ریشه آن پاک می کند ، بنابراین رشد و ظهور مجدد آن را کند می کند.

مراقب باشید موم هنگام استفاده از آن خیلی گرم نباشد تا دچار سوختگی پوست نشوید.

۵. روش های دیگر از بین بردن مو در مناطق حساس

این ها یکی از روش هایی است که برای از بین بردن دائمی مو استفاده می شود ، زیرا باعث تضعیف و آسیب رساندن به فولیکول های مو می شود و این روش ها شامل موارد زیر است:

لیزر موهای زائد

توسط متخصصان استفاده می شود و دستگاه لیزر نور را به پیاز مو می فرستد و این گرما باعث از بین رفتن فولیکول مو می شود و از رشد مجدد آن جلوگیری می کند.

حذف موهای زائد با الکترولیز

از سوزن برای از بین بردن ریشه مو استفاده می شود و این روش درمانی هر هفته یا دو هفته یکبار و به مدت حدود یک سال مداوم است تا تمام ریشه مو کاملاً از بین برود و هر جلسه بین ۱۵ تا ۶۰ دقیقه طول می کشد.

آیا تا به حال متوجه شده اید که جوش های ریزی روی صورت ، دست ها یا هرجای دیگر بدن ظاهر شوند؟ ممکن است آکنه نباشد ، ممکن است فقط یک فولیکول پف کرده از مو در زیر پوست باشد.

موهای زیر پوستی ، موهای کوچکی است که در جهت مخالف جهت طبیعی فر شده و به جای رشد به سمت خارج ، در داخل سطح پوست به داخل رشد کرده است.

اگرچه موهای زیرپوستی یک مشکل پیچیده و جدی نیستند ، اما ممکن است کمی شرم آور باشد و باعث تحریک و قرمزی پوست در محل آسیب شود ، بنابراین در مورد این شرایط چه باید بدانید؟

دلایل ظاهر مو در زیر پوستمو ممکن است گاهی اوقات از روی پوست خارج شود زیرا سلولهای مرده پوست منافذ پوست را مسدود می کنند ، و فولیکول مو را می بندند ، که ممکن است مو را مجبور به رشد و پایین آمدن به جای رشد کند.

گاهی اوقات این ممکن است در نتیجه بریدن موها با ابزاری که سطح پوست را لمس می کند ، به طوری که لبه موهای بریده و تیز چروکیده شده و به سطح اپیدرم به داخل نفوذ کند.

این وضعیت ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد ، اما در بین گروه های زیر بیشتر مشاهده می شود:

افرادی که به طور طبیعی موهای فر دارند ، زیرا موهای فر و درشت پس از اصلاح یا تراشیده شدن پوست به احتمال زیاد خم می شوند و سوراخ می شوند تا دوباره به داخل برگردند و رشد کنند.
افرادی که دارای سطح بالایی از هورمون های جنسی خاص هستند ، که باعث می شود احتمال ایجاد پدیده های زیر پوستی مو به خصوص پس از اصلاح بیشتر شود.

همچنین ، بسیاری از افراد با موهای ضخیم یا موج دار ممکن است به وضعیت موی زیر پوستd مبتلا شوند که به آن سودوفولیکولیت یا سوختگی تیغ می گویند.

این یک گروه از جوش هاست که اغلب پس از اصلاح ، اپیلاسیون یا اصلاح موهای نزدیک به پوست در ناحیه چانه ظاهر می شود.

از آنجا که موهایی که رشد می کنند ضخیم تر هستند ، لبه ها اغلب تیز هستند ، نفوذ به پوست و رشد به عقب و گیر افتادن در زیر پوست را آسان می کنند.


ingrown hairs


درمان موهای زیرپوستی

اغلب نواحی آسیب دیده پوست بدون نیاز به مداخله پزشکی بهبود می یابند ، اما اگر این اتفاق نیفتد ، بیماری ممکن است باعث ایجاد عفونت ، تیرگی پوست و ایجاد زخم شود ، به خصوص اگر منطقه آسیب دیده خراشیده شود یا جوش بزند.

بنابراین اگر در بعضی از قسمت های بدن خود موهای زیرپوستی دارید و اذیت می شوید یا این باعث ایجاد التهاب در پوست شما می شود ، پزشک می تواند با ایجاد یک برش ساده در اپیدرم ، موهای محبوس شده در زیر پوست را آزاد کند.

از جمله راه حل های دیگری که پزشک ممکن است پیشنهاد کند استفاده از یکی از داروهای زیر است:

داروهای استروئیدی: این داروها را می توان برای کاهش قرمزی و التهاب روی پوست استفاده کرد.
رتینوئیدها: کرم حاوی رتینوئیدها برای از بین بردن پوست از سلولهای مرده کار می کند و برای کاهش رنگدانه های ناشی از موهای زیر پوست کار می کند.
آنتی بیوتیک ها: این داروها به صورت خوراکی مصرف می شوند یا مستقیماً در مناطق آسیب دیده به منظور درمان هرگونه التهاب ناشی از بدتر شدن وضعیت موهای زیر پوست استفاده می شوند.

اما با همه این اوصاف ، هیچ درمان قطعی و موثری برای موهای زیر پوست وجود ندارد و اجتناب از اصلاح بهترین گزینه برای خانم ها و آقایانی نیست که اصلاح را به روش های دیگر از بین بردن موهای زائد ترجیح می دهند.

جلوگیری از ظاهر شدن مو در زیر پوست

برای جلوگیری از این شرایط ، سعی کنید هر بار که اصلاح می کنید این مراحل را دنبال کنید:

پوست صورت را روزانه با استفاده از حوله مرطوب یا اسکراب با حرکات دورانی مالش دهید ، تا موهای غیر رشد کرده از سطح پوست خارج شده و دوباره رشد کنند.
برای اصلاح از یک تیغ تیز استفاده کنید.
مرطوب سازی پوست با آب گرم قبل از اصلاح و استفاده از ژل اصلاح نیز ترجیح داده می شود.
در همان جهت که مو رشد می کند ، اصلاح کنید.
پس از هر اصلاح تیغ را با آب بشویید و تمیز کنید.
از لمس تیغه با پوست خودداری کنید و سعی کنید آن را هنگام اصلاح حتی کمی از آن دور کنید.
سعی کنید تعداد دفعات عبور تیغ از یک منطقه را کاهش دهید ، زیرا این کار احتمال عبور دستگاه از محل رشد مو را بیش از یک بار کاهش می دهد و در نتیجه احتمال هل دادن لبه موی تراشیده شده به داخل پوست را کاهش می دهد.
قرار دادن یک حوله مرطوب بر روی پوست برای کاهش هر گونه تحریک که پس از اتمام روند اصلاح ایجاد می شود.

همچنین می توانید به روش های دیگری برای از بین بردن موهای زائد متوسل شوید که ممکن است باعث شود موهای زائد مانند اصلاح در زیر پوست ظاهر نشوند ، یا کمتر ظاهر شوند ، مانند: کرم های موبر ، دستگاه های لیزر موهای زائد یا دستگاه های از بین برنده مو زائد برقی که موقتاً مو را از بین می برد.

موهای صورت ممکن است باعث خجالت برخی خانم ها شود و همین امر باعث می شود بسیاری از آنها به دنبال روش هایی برای از بین بردن موهای صورت باشند. در مقاله زیر ، مهمترین اطلاعات در مورد روشهای از بین بردن موهای زائد صورت.

روش های رفع موهای زائد صورتموهای زائد صورت یک مشکل شایع برای خانم ها ، به ویژه و برای برخی از مردان است و بیشتر روش های از بین بردن مو از صورت ساده و ارزان است.

در اینجا برجسته ترین روش های از بین بردن مو از صورت وجود دارد:

کندن موهای صورت

روش کندن با موچین یکی از ساده ترین و ارزان ترین روش های برداشتن مو از صورت است و می توان از آن برای آرایش ابروها و از بین بردن موهایی که به طور تصادفی در ناحیه چانه ظاهر می شوند استفاده کرد.

کرم های رفع موی صورت بدون نسخه

کرم های رفع موی زائد صورت مواد قلیایی هستند که موها را تجزیه می کنند تا بتوانند با حوله گرم از روی صورت پاک شوند.

استفاده از تیغ

از تیغ صورت معمولاً برای لایه برداری لایه بالایی پوست استفاده می شود.

برخی ممکن است فکر کنند که این روش باعث می شود موها تیره و ضخیم تر از قبل شوند ، اما حقیقت این است که موها از همان مکانی که با استفاده از تیغ از سطح پوست بریده شده است ، رشد می کنند.

موم

برخی از افراد به دلیل نتایج ماندگار ، تا حدود ۴ هفته ، از موم برای از بین بردن موهای صورت استفاده می کنند.

بند انداختن

بند انداختن موهای زائد صورت یک روش دقیق ، سریع و ارزان است که از هیچ ماده شیمیایی استفاده نمی کند که ممکن است به پوست آسیب برساند.

علاوه بر این ، نتایج می توانند تا ۶ هفته ادامه داشته باشند.

موکن سیمی یا فنری

ابزار از بین بردن موهای سیمی ، سیم فلزی پیچ خورده ای است که موها را از ریشه می کشد ، و سریعتر از موچین است ، بنابراین نیازی به کندن هر مو به صورت مجزا نیست.

لیزر

فناوری لیزر موهای زائد صورت به انتشار پرتوهای نوری متصل است که رنگدانه ملانین را در فولیکول مو هدف قرار می دهد و این باعث می شود که موها با گذشت زمان سبکتر و نازک تر از قبل شوند.

الکترولیز

از بین بردن موهای زائد الکترولیز تنها راه برای از بین بردن دائمی موها است و این کار به انتقال جریان الکتریکی به فولیکول های مو به صورت جداگانه بستگی دارد که آنها را از بین می برد و این روش برای رسیدن به بهترین نتیجه است و به رنگ پوست یا موی خاصی نیاز ندارد.

کرم های موبر با نسخه

کرم حاوی افلورنیتین هیدروکلراید به عنوان یک ماده فعال استفاده می شود و به عنوان داروی تجویز شده توسط یک متخصص پزشکی با هدف کاهش رشد موهای ناخواسته صورت و چانه در زنان استفاده می شود.


facial hair removal


معایب روش های از بین بردن موهای صورتهیچ روش کاملی برای از بین بردن موهای صورت وجود ندارد ، علاوه بر مزایای استفاده از هر روش از بین بردن موهای زائد صورت ، هر روش دارای نقاط ضعف و عوارض خاص خود است.

در اینجا معایب روش های از بین بردن موهای زائد صورت وجود دارد:

روش چیدن با موچین

این می تواند دردناک باشد و باعث رشد مو در زیر پوست شود ، و ممکن است برجستگی های کوچک قرمز در پوستی که در آن مو برداشته شده ایجاد شود ، زیرا فولیکول های مو متورم شده و از این طریق تحریک می شوند.

کرم های رفع موی زائد شیمیایی

ممکن است بوی نامطبوع ساطع کند و باعث قرمزی و تحریک در پوست شود ، به ویژه برای افرادی که پوست حساس دارند و در افرادی که موهای زبر دارند موثر نیست.

تراشیدن

این امر می تواند منجر به رشد موهای زیر پوست شود ، خصوصاً اگر مداوم استفاده شود.

اپیلاسیون

این روش می تواند دردناک باشد و باعث ایجاد برخی از سوختگی ها ، التهابات یا قرمزی موقت پوست شود.

موکن فنری یا سیمی

شاید استفاده از آن در مناطقی مانند ابرو ایده خوبی نباشد زیرا یک دسته مو را با یک حرکت می کشد و کنترل کمی دارد.

لیزر

لیزر موهای زائد از نظر اقتصادی گران است و می تواند باعث تحریک و قرمزی پوست شود.

حذف موهای زائد با الکترولیز

مدت زمان زیادی طول می کشد ، از نظر اقتصادی گران هستند و می توانند دردناک باشند و منجر به لایه برداری ، زخم شدن و التهاب پوست شوند ، به خصوص اگر سوزن ها و ابزارهای استفاده شده استریل نباشند.

کرم های رفع مو زائد با نسخه

هنگامی که روی پوست قرار می گیرد می تواند باعث آکنه و احساس سوزش شود.

بهترین روش برای از بین بردن موهای صورت چیست؟

اغلب اوقات بهترین روش برای از بین بردن موهای صورت روش مناسبی است که به راحتی و بدون درد زیاد و بسیاری از عوارض جانبی انجام شود.

ممکن است بسیاری از افراد بخواهند موها را به صورت دائمی از صورت پاک کنند ، اما بیشتر روش های از بین بردن موهای صورت دائمی نیستند و در مورد روش های دائمی یا طولانی مدت ، گران هستند.

پزشک می تواند در تعیین بهترین روش برای هر فرد کمک کند ، اما اگر رشد غیرطبیعی مو به خصوص در خانم ها مشاهده شود ، ممکن است نتیجه سایر مشکلات سلامتی باشد و باید توسط پزشک معاینه شود.

استفاده از همه روش های از بین بردن موهای بینی بی خطر نیست ، بنابراین ما بهترین روش ها را برای از بین بردن موها که سالم و بدون درد هستند ارائه می دهیم.
موی بینی بخشی طبیعی از بدن انسان است ، زیرا از ورود مواد حساسیت زا و سایر مواد مضر مانند باکتری به بدن جلوگیری می کند و همچنین رطوبت موجود در هوای ورودی از مجاری بینی را حفظ می کند.

علی رغم اهمیت موهای بینی ، برخی از افراد ممکن است به دلایل خاصی تصمیم به حذف آن بگیرند. بهترین روش های از بین بردن موهای بینی چیست؟ خطرناک ترین ها کدامند؟

بهترین روش های از بین بردن موهای بینیمتخصصان روش های زیر را برای از بین بردن موهای بینی توصیه می کنند ، زیرا ایمن ترین روش ها هستند:

۱. قیچی شخصی

برش موی بینی امن ترین گزینه موجود برای اکثر افراد است. تجهیزات نظافت شخصی یا کیت بهداشت شخصی معمولاً با قیچی کوچک برای از بین بردن موهای بینی همراه است ، اما راه حل نهایی نیست زیرا ممکن است چند روز پس از برداشتن دوباره رشد کند.

قیچی موی بینی با دیگر قیچی ها متفاوت است ، زیرا برای جلوگیری از آسیب دیدن پوست یا خونریزی باید لبه های آن گرد باشد.

قطع موهای بینی به شما امکان می دهد تا قابل توجه ترین موها را بدون از بین بردن بیش از حد و آسیب رساندن به پوست ظریف داخل بینی خود کوتاه کنید.

برای کوتاه کردن موهای بینی ، باید این نکات را دنبال کنید:

مقابل آینه ای با نور خوب بایستید.
ابتدا بینی خود را از هرگونه مخاط جامدی که ممکن است مانع شما شود تمیز کنید.
قیچی را محکم بگیرید و سر خود را به عقب متمایل کنید.
بدون استفاده از آب چندین بار بینی خود را تمیز کنید.

۲. مو کوتاه کن برقی

یک ماشین الکتریکی با تیغه های چرخشی کوچک که تیغه ها در داخل یک محافظ پلاستیکی یا فلزی قرار می گیرند و موهای بلند اجازه ورود به آن را دارند که از تماس آن با پوست جلوگیری می کند.

قیچی موی برقی بینی را می توانید در داروخانه ها پیدا کنید و یا ممکن است به صورت جداگانه یا به عنوان بخشی از کیت ریش تراش برقی شخصی موجود باشند.

هنگام استفاده از این دستگاه ها باید این نکات را رعایت کنید:

قبل از اصلاح موهای بینی را تمیز کنید تا از شر هر گونه مخاط اطراف مو خلاص شوید.
از آینه بزرگنمایی استفاده کنید تا بتوانید جزئیات مو را ببینید.
هنگام اصلاح موها، سر را به عقب متمایل کنید تا دید در بینی افزایش یابد.
قابل دسترس ترین موها را کوتاه کنید و به موهای کوتاه یا لخت دست نزنید.
دوباره بینی را تمیز کنید تا موهای زائد شما پاک شود.

مزیت دستگاه مو کوتاه کن برقی بینی این است که به فرد اجازه می دهد فقط موهای برجسته را کوتاه کند ، بنابراین بیشتر موها را دست نخورده نگه می دارد ، که باعث می شود بتواند از مجاری تنفسی محافظت کند.

تنها عیب این ابزار این است که موهای بینی دوباره رشد می کنند و شما باید آنها را دوباره کوتاه کنید.

۳. لیزر موهای زائد بینی

از بین بردن موهای زائد با لیزر گزینه دیگری برای از بین بردن موهای زائد بینی است ، اما هزینه آن زیاد است و تحت پوشش بیمه درمانی فردی نیست.

لیزر موهای زائد موهای بیرون زده از بینی را هدف قرار می دهد ، زیرا با حرارت دادن و از بین بردن فولیکول های مو از ریشه کار می کند ، بنابراین راه حل دائمی تری برای موهای بینی فراهم می کند.

افراد معمولاً برای جلوگیری از رشد مجدد خود حداقل به شش جلسه لیزر مو نیاز دارند ، بنابراین باید مطمئن شوید که این کار را نزد یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک متخصص در لیزر موهای زائد انجام می دهید.

شایان ذکر است که روش لیزر موهای زائد بینی هنوز بحث برانگیز است. زیرا لیزر ممکن است به غشاهای مخاطی داخل حفره بینی آسیب برساند.


nose hair removal


خطرناک ترین روش های از بین بردن موهای بینیروش های زیر برای از بین بردن موهای بینی توصیه نمی شود. زیرا ممکن است خطرات زیادی برای سلامتی برای شما ایجاد کند:

۱. کندن مو

پزشکان توصیه نمی کنند که موهای بینی را به طور کامل با موم یا موچین جدا کنید ، نه تنها به این دلیل که کندن ممکن است دردناک تر از اصلاح باشد ، بلکه ممکن است بینی را در معرض آلاینده های خطرناک و عفونت های باکتریایی قرار دهد.

اما اگر اصرار به استفاده از این روش دارید ، حتماً باید از موچین بهداشتی استریل ، مناسب اندازه سوراخ بینی استفاده کنید.

۲. کرم های موبر

کرم موبر در صورت استفاده در بینی ممکن است پوست ظریف و مخاطی داخل سوراخ بینی را بسوزاند و همچنین ممکن است بخارات سمی ایجاد کند که می توانید از طریق بینی استنشاق کنید.
12345