درمان موی صورت برای خانم ها: مهمترین درمان های موجود

۱۴۰۰/۳/۱۵ ۱۶:۳۰:۲۰

روش های درمان موهای صورت در زنان چیست؟ دلایل ظاهر شدن مو در زنان به طور خاص چیست؟

با روش های زیر برای درمان موهای صورت در زنان و مهمترین اطلاعات مربوط به این مشکل سلامتی آشنا شویم:

روش های درمان موهای صورت در زنان با داروبسیاری از داروها وجود دارد که ممکن است به از بین بردن موهای زائد صورت در زنان کمک کند ، مانند روش های زیر:

۱. داروهای ضد بارداری خوراکی

پیشگیری از بارداری خوراکی حاوی مخلوطی از هورمون های زنانه است که ممکن است به درمان مشکل موهای زائد در زنان کمک کند.

پیشگیری از بارداری خوراکی انواع مختلفی دارد ، اما شما باید مواردی را انتخاب کنید که به طور خاص برای درمان موهای صورت زنان طراحی شده باشد ، بنابراین از پزشک خود بخواهید که نوع مناسب را به شما توصیه کند.

پیشگیری از بارداری ممکن است راه حل مناسبی برای همه نباشد و استفاده از آنها ممکن است عوارض جانبی مانند: لکه بینی غیر قاعدگی ، حساسیت پستان ، سردرد و حالت تهوع ایجاد کند.

۲. داروهای ضد آندروژنی دارویی

داروهای ضد آندروژن تولید آندروژن ها را کاهش می دهند و یا از آن جلوگیری می کنند ، که ممکن است به درمان موهای صورت در زنان کمک کند. اینها برخی از انواع ضد آندروژن هستند:

اسپیرونولاکتون

اسپیرونولاکتون غالباً با پیشگیری از بارداری خوراکی تجویز می شود ، در صورتی که مشخص شود این قرص برای درمان مشکل کافی نیست.

فیناستراید

فیناستراید یکی از داروهای مورد مناقشه است که در برخی از سیستم های بهداشتی در برخی از کشورهای جهان مورد تأیید قرار نگرفته است.

با این حال ، باید توجه داشت که این داروها ممکن است احتمال بروز ناهنجاری در جنین را افزایش دهند ، بنابراین اگر بیمار هنوز به سن یائسگی نرسیده باشد ، آنها اغلب همراه با داروهای ضد بارداری برای جلوگیری از بارداری در طول دوره تجویز می شوند.

۳. داروهای دیگر

چندین داروی دیگر می تواند برای درمان موهای زائد صورت در زنان استفاده شود ، مانند:

داروهای استروئیدی خفیف

این داروها معمولاً در مواردی استفاده می شود که علت رشد بیش از حد موی صورت در خانم ها مشکل غده فوق کلیه باشد.

داروهای کاهنده انسولین

از این نوع داروها برای درمان موهای صورت در خانمها خیلی استفاده نمی شود ، خصوصاً اینکه ممکن است عوارض جانبی شدیدی ایجاد کند.

داروهای هورمون تحریک کننده گنادوتروپین

آنها داروهایی هستند که میزان آندروژن های تولید شده در تخمدان ها را کاهش می دهند ، اما درمان های گران قیمتی هستند که ممکن است موثر نباشند.

درمان موی صورت برای خانمها با استفاده از پرتوهای لیزرلیزر درمانی یکی از روش های درمانی است که ممکن است یک راه حل مناسب برای از بین بردن موهای زائد صورت یا رشد بیش از حد مو در قسمت های مختلف بدن باشد ، زیرا لیزرهای مخصوصی در مناطق رشد موهای اضافی تابانیده می شود تا موها از بین برود و احتمال موهای جدید کاهش یابد.

و غالباً خانمها برای گرفتن نتیجه مطلوب به چندین جلسه احتیاج دارند.

اما این نوع درمان ممکن است عوارض جانبی زیادی داشته باشد ، مانند: ایجاد رنگدانه در پوست ، عفونت و ظاهر حباب های پوست.


facial hair treatment in women


درمان موهای صورت در زنان به روش الکترولیزدر این نوع درمان ، یک سوزن نازک به فولیکول مو وارد می شود و سپس سوزن جریان الکتریکی ضعیفی ایجاد می کند که فولیکول را از بین می برد.

با این حال ، این روش کمی دردناک و گران است و ممکن است لازم باشد چندین جلسه را قبل از گرفتن نتیجه مطلوب انجام دهید.

درمان موهای صورت در زنان به روش های دیگربسیاری از روش های دیگر وجود دارد که می تواند برای درمان موهای صورت در زنان دنبال شود ، مانند روش های زیر:

کاهش وزن اضافی

از دست دادن چند کیلوگرم وزن اضافی ممکن است به بازگرداندن تعادل برخی هورمون های زنانه کمک کند ، که ممکن است باعث عدم تعادل در موهای صورت زنان شود.

کرم های دارویی

برخی از کرم های دارویی مانند کرم افلورنیتین ممکن است به کند شدن رشد بیش از حد موهای صورت در زنان کمک کند.

اما باید توجه داشت که این روش درمانی دفع کامل موهای صورت را تضمین نمی کند و استفاده از آن ممکن است تقریباً ۶-۸ هفته طول بکشد تا شروع به مشاهده تفاوت های اساسی کنید.

روشهای موقت موزدایی

مثالها: اپیلاسیون ، بند انداختن ، تراشیدن و بیرنگ کردن موهای صورت.

دلایل ایجاد موی صورت در زناندرمان هایی که ممکن است یک زن انجام دهد بسته به علت اصلی رشد بیش از حد موهای صورت ، متفاوت است و این لیستی از برجسته ترین دلایل رشد بیش از حد مو در زنان است:

سطح بالای هورمون های مردانه در بدن

این چیزی است که ممکن است در اثر برخی بیماری ها و مشکلات سلامتی ایجاد شود ، مانند: سندرم تخمدان پلی کیستیک ، سندرم کوشینگ و برخی از انواع تومورها که ممکن است تخمدان ها یا غدد فوق کلیوی را تحت تأثیر قرار دهد.

تغییرات هورمونی

ممکن است در بدن زنان در اثر عواملی مانند یائسگی رخ دهد.

مصرف برخی از انواع داروها

مانند داروهای حاوی تستوسترون و ماینوکسیدیل.

عوامل دیگر

مانند ژنتیک ، فولیکول های معیوب مو و چاقی.